Grupa Romi
Menu
Grupa Romi

ADV200 SP - Falownik do pomp solarnych

Przegląd

Systemy pomp zasilane energią słoneczną wykorzystują technologię fotowoltaiczną do przekształcania światła słonecznego w energię elektryczną potrzebną do zasilania pompy ekstrakcyjnej i/lub dystrybucyjnej.

 

Panele fotowoltaiczne są podłączone do falownika ADV200 SP, który zamienia energię elektryczną dostarczaną przez panel PV na energię mechaniczną, która z kolei jest zamieniana na energię hydrauliczną przez pompę.

 

Synergia pomiędzy technologią falowników przemysłowych ADV200 SP i know-how firmy w zakresie zastosowań solarnych i pompowych umożliwiła firmie Gefran opracowanie specjalnej aplikacji SW do optymalizacji działania pomp solarnych.

 

Dzięki integracji algorytmu dynamicznego wyszukiwania MPPT opracowanego przez Gefran, falownik ADV200 SP stale dostosowuje obciążenie systemu do maksymalnej mocy wyjściowej w zależności od różnych warunków napromieniowania i temperatury. Algorytm MPPT oferuje idealne rozwiązanie w celu uzyskania maksymalnej wydajności pompowania z pola fotowoltaicznego w każdych warunkach.

 

ADV200 SP jest w stanie zarządzać systemami pompowania zasilanymi z różnych źródeł: tylko panele fotowoltaiczne (off-grid) lub panele fotowoltaiczne i zasilanie sieciowe (hybrydowe systemy podwójnego zasilania).

Opis:

Zakres mocy: od 1,5kW do 160 kW

 

Zasilanie:

DC: 330…800 V DC

AC: 3 x 380…480Vac, 50/60Hz

 

Konfiguracja systemu:

 

  • Systemy izolowane (tylko PV)
  • Podwójne zasilanie (PV lub źródło wtórne)
  • Hybrydy (PV i źródło wtórne)

 

Certyfikaty: CE, UL, cULus

 

 

Specjalne funkcje do pompowania solarnego

ADV200 SP integruje funkcje zorientowane na aplikację, do sterowania systemem pompowania solarnego, nawet bez sterownika.